Ako sa začal MAGAMA príbeh?

Ako sa začal MAGAMA príbeh?
19. apríla 2020 Lukas Bachleda

Pred deviatimi rokmi vzniklo pod Spišským hradom maličké združenie – partia farmárov s nápadom vytvoriť ucelenú ponuku produktov a dodávať ich priamo do domácností. MAGAMA to je naša rodina : MA – Marek (manžel aj syn), GA – Gabriela, MA – Matej – v tomto rodinnom duchu pracujeme s farmármi už viac než 8 rokov ‼
Začiatky si veľmi dobre pamätám.
Štart bola kamenná predajňa Slovenské potraviny v Spišskej Novej Vsi na Zimnej ulici. Pre mňa veľká ŠKOLA obchodovania či práce s farmármi. Získala som vzdelanie, absolvovala niekoľko školení, zoznámila som sa s realitou ako NÁJSŤ a OVERIŤ farmára.

PREČO ?

Záujem o domáce potraviny je v posledných rokoch vysoký. Dôvodov je viacero.

Ľudia hľadajú kvalitné potraviny, pri ktorých poznajú ich pôvod a môžu si byť istí ich bezpečnosťou. Tento faktor zaváži najmä v období rôznych potravinových káuz. Spotrebitelia hľadajú čerstvé potraviny, ktoré neprecestujú pol sveta. Pozerajú na zloženie a ich výživovú hodnotu.
Ďalším dôvodom je návrat ku koreňom a tradíciám, ktorý sa v posledných rokoch dostáva do popredia.

Naše dlhoročné skúsenosti hovoria, že ak majú slovenskí spotrebitelia na výber porovnateľné slovenské a zahraničné potraviny, jednoznačne siahajú po slovenských výrobkoch.

Domáci pôvod hľadajú najmä pri mäse, mäsových a mliečnych výrobkoch. Okrem toho by sme nemali zabúdať, že často krát to najkvalitnejšie nenájdeme v regáloch supermarketov, ale na farmách.

MAGAMA zastáva princíp maximálnej transparentnosti a informovanosti svojich zákazníkov.‼ My svojich dodávateľov – farmárov :

  • reálne osobne poznáme
  • reálne osobne ich pravidelne kontrolujeme
  • reálne osobne si jednotlivé produkty samy zásobujeme
  • reálne osobne sme s nimi v neustálom kontakte

MAGAMA príbeh pokračuje vďaka Vám, ktorí nás neustále svojím nakupovaním podporujete.

S láskou a úctou spoluzakladateľka Gabriela 🙂

0 Komentáov

Zanechať odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*