Je to veľmi efektívna, cenovo nenáročná metóda, ktorá lieči na prírodnej báze. Pracuje s produktami od včiel ako je včelí med, peľ, včelia materská kašička, včelí jed, včelí vosk alebo propolis.

Apiterapia sa dá využívať vo všetkých terapeutických oboroch, jednotlivo alebo v kombinácii s inými terapiami. Je uznávaná verejnosťou tak ako aj v profesionálnej medicíne – hlavne v zahraničí. Je jednou z metód terapií s veľmi dlhou tradíciou. Už staroveké civilizácie poznali blahodarne účinky včelích produktov. Včely boli dokonca aj uctievané, o čom svedčia aj archeologické nálezy, nielen na území dnešnej Európy.

Spoločnosť MAGAMA s.r.o. sa ako prvá na Východnom Slovensku rozhodla posunúť hranice apiresterapie a prichádza s úplne novou formou, pri ktorej sa využíva plynné skupenstvo (včelia respiračná terapia).

Vdýchnutie takejto zdravej a prirodzenej plynnej atmosféry včelstva z úľov má pozitívny vplyv na psychofyzikálny stav človeka.

Niekoľko hodín strávených vdychovaním takejto aerosoli, spolu s pozitívnym energetickým nábojom včiel, posilňuje imunitný systém, pozitívne ovplyvňuje dýchacie orgány, znižuje stres a zlepšuje celkový zdravotný stav človeka.

Ako dýchanie zo včelieho úľa funguje?

Vzduch zo včelieho úľa je vyťahovaný pomocou špeciálneho zariadenia schváleného pre medicínske použitie a prechádza hadicou, ktorá je spojená s inhalačnou maskou, prostredníctvom ktorej môže pacient vdychovať úľový vzduch.

Predpokladá sa, že všetky liečivé prísady prítomné vo včelích produktoch, vrátane tých, ktoré sú v pevnom stave, sú prítomné v stopových množstvách aj v inhalovanom vzduchu. Včelí vzduch má konštantnú teplotu asi 36 ° C a je neustále v pohybe vďaka tisíckam včiel, ktoré zabezpečujú jeho cirkuláciu vo vnútri úľa. To znamená, že čím je včelstvo silnejšie a pracovitejšie, tým viac týchto látok sa vo včeľom vzduchu nachádza.

Včelie produkty sú blahodarné pre náš organizmus

Liečivé účinky medu sú známe už od stredoveku. Med, materská kašička, propolis či včelí vosk majú pre naše telo liečebné účinky. Sú zdravé a bez chemických látok.

Propolis je bohatá zmes bioaktívnych látok živicového charakteru, ktoré včely zbierajú z rôznych púčikov, kôry a rastlín. V úli sú ďalej spracovávané a využívané na ochranu úľového priestoru pred baktériami, vírusmi, plesňami a kvasinkami.

Propolis brzdí niektoré baktérie, vírusy, huby, kvasinky a plesne. V podobe tinktúr a mastí dokáže lokálne tlmiť bolesť, preto je využívaný pri zápalových ochorení.

Materská kašička je hormonálnym liekom

Materská kašička je zázrak prírody, ktorý dodnes nie je preskúmaný. „Ide o silný hormonálny liek. Pri tomto lieku je potrebné vždy sa poradiť s lekárom. Nadmerné používanie kašičky môže organizmus aj poškodiť.“
Materská kašička je hustá smotanovo žltá látka typickej vône a kyslej chuti. Nie je úplne rozpustná. Podporuje imunitný systém, podporuje obnovu hojacich sa tkanív, znižuje hladinu cholesterolu, stimuluje kostnú dreň a zvyšuje odolnosť voči stresom, upravuje stavom pred a po operácii.

Včelí vosk sa dnes využíva v kozmetike na výrobu rôznych krémov i na ošetrovanie kožených súprav. Je to sekrét žliaz, vosk, ktorý včela robotníčka vylučuje žľazami umiestnenými na brušných častiach zadočku, voskotvorných zrkadlách. Sekrét tuhne a tvoria biele voskové šupinky.

Ako apiresterapia pomáha a pre koho je apiresterapia určená?

V bežnej medicíne je známe, že respiračné podávanie liekov je obzvlášť účinné. Účinné látky sa dostávajú do tela pacienta priamo, bez čiastočnej alebo úplnej inaktivácie v dôsledku séra črevného traktu.

Apiresterapia – vdychovanie vzduchu zo včelieho úľa je vhodné pre deti a dospievajúcich, ako aj dospelých a starších ľudí. Je tiež prospešná pre športovcov a tých, ktorí čelia extrémnym psychofyzickým výzvam.

Apiresterapia sa vykonáva počas teplých mesiacov, od apríla do septembra, v závislosti od počasia. Vykonáva sa výlučne v teplých a slnečných dňoch, keď včely zbierajú nektár a peľ. Návštevníci obdobných zariadení v zahraničí uvádzajú, že vdychovanie včelieho vzduchu má priaznivý vplyv na dýchacie orgány a pomáha im pri astme, chronickej bronchitíde, alergickej nádche a pľúcnych chorobách. Posilňuje tiež imunitný systém a pomáha pri rôznych alergiách, chronických infekciách hrdla, migrénach, nespavosti, emocionálnych poruchách, depresii, reumatizme, bolesti chrbta a ústupe mozgovej príhody.

Aj keď včelí vzduch obsahuje veľa liečivých látok, neodporúča sa ho vdychovať dlhšie ako 30 minút. Môžete vykonať maximálne 2 procedúry denne. Aby však apiresterpia mala význam, najlepšie je absolvovať aspoň 10 procedúr. Zlepšenie zdravia sa dá však dosiahnuť aj za kratšiu dobu. Závisí to však od subjektívnych pocitov a aktuálneho zdravotného stavu klienta.

Pri vdychovaní vzduchu z úľa nesmiete byť alergický na propolis a včelí jed. V prípade alergie na peľ, je potrebné o tejto skutočnosti informovať prevádzkovateľa zariadenia. Apiresterapeutické zariadenie vylučuje možnosť prenosu peľových zŕn. Znášanlivosť inhalovaného vzduchu sa testuje natretím propolisu na predlaktie. V každom prípade sa dýchanie zo včelieho úľa kontroluje počas trvania celej doby trvania terapie.

Apiresterapia je vhodná pre deti, dospelých ale aj starších ľudí. Je tiež prospešná pre športovcov ale aj pre ľudí s vysokým psychickým zaťažením. Napomáha zlepšiť fyzický, psychický stav a odstraňuje príznaky pri niektorých chorobách. Posilňuje imunitný systém a pomáha pri rôznych alergiách a chorobách:

 • Zápal priedušiek
 • Astma
 • Alergie
 • Pseudokrup (nepravý záškrt)
 • Zápal pľúc
 • Náchylnosť k infekcii, chronické zápaly
 • Oslabenie imunitného systému
 • Depresiách

Kde môžete apiresterapiu absolvovať?

Samotné prostredie, v ktorom apiresterapia prebieha, je príjemné.

Terapie v apidomčeku bude možné absolvovať:

pre  klientov od pondelka do nedele,

 

Dĺžka terapie /1 sedenie: 30 minút

Každý začínajúci klient absolvuje testovaciu terapiu v dĺžke 10 minút. Testovacia terapia je zdarma.

Na začiatku terapie je potrebné si zakúpiť masku na dýchanie súčasťou, ktorej je hadica. Zakúpenie masky je jednorazové a klient ju využíva počas celej dĺžky terapie. Klient sa stará o svoju masku a nosí ju so sebou na terapiu. V prípade straty alebo zabudnutia si musí zakúpiť novú masku.

Apiterapia môže podať pomocnú ruku aj ľudom, u ktorých bol diagnostikovaný autizmu. Je to jeden z hlavných dôvodov, prečo spoločnosť MAGAMA apiterapiu prináša na Východné Slovensko. Apiterapia pri diagnóze akou je autizmus má svoju tradíciu už v krajinách Východnej Európy a taktiež v Grécku. Na Slovensku je spoločnosť MAGAMA priekopníkom v tejto oblasti.

Apiterapia sa využíva ako alternatívna medicína pre ľudí, ktorí uprednostňujú prírodnú formu liečby. Pomáha ľudom cítiť sa lepšie a mať pod kontrolou pretrvávajúcu bolesť. Je vyhľadávaná u ľudí, pri ktorých nie sú ich príznaky zvládnuté konvenčnou medicínou. Príroda dala ľudstvu riešenie na každý zdravotný problém. Stačí len objaviť tú správnu metódu a šíriť ju ďalej.

Včely a ich produkty ponúkajú oveľa viac ako len med. Ako podporná či doplnková liečba rôznych problémov sa využíva už stáročia. Najviac využívané produkty sú med, peľ, propolis, materská kašička, včelí jed ale aj úľový vzduch. Vyhľadávané sú terapie na lôžku nad včelími úľmi, kde blahodarne pôsobí nie len liečivý vzduch spojený s vôňou včiel a ich produktov, ale aj ich zvuk.

Mnoho vedcov z praxe potvrdilo že apiterapia rieši široké spektrum ochorení, nielen problémy s dýchacími cestami. Pomáha pri autizme, cukrovke, kožných problémoch, problémoch s trávením, imunitou, ale aj pri problémoch s otehotnením.

Výskumy potvrdili, že včelie produkty majú vplyv na zdravotný stav u ľudí trpiacich na autoimunitné ochorenie, rakovinu, Alzheimerovu chorobu, sklerózu multiplex, Parkinsonovu chorobu či artritídu.

Dobrovoľný príspevok za účelom fungovania tohoto projektu

Staň sa ” patrónom APIDOMČEKA ” a podpor nás !

S TVOJOU pomocou to určite dokážeme !

Nie je dôležitá výška Tvojho príspevku, ale jeho pravidelnosť!

Je jedno, či vieš prispievať 3, 4, 5, 10 či 20 EUR  mesačne – každé jedno euro Tvojich pravidelných darov nám veľmi pomôže!

AKO  SA  STAŤ  PATRÓNOM :

Je to jednoduché – stačia Ti na to dva kroky:

 1. Napíš mail na adresu magama@magama.sk.  Toto je dôležitý krok – aby sme o Tebe vedeli a mohli Ťa informovať o našich aktivitách a zaujímavostiach pre patrónov.V maily uveď prosím nasledovné informácie:
  • meno a priezvisko
  • patrónové meno – zvoľ si ľubovoľné – kreativite sa medzi nekladú
  • sumu, ktorou by si rád pravidelne prispieval
  • dobu, po ktorú plánuješ predbežne prispievať

  My Ti obratom odpíšeme a privítame ťa medzi patrónmi ?

2. Potom si prosím vytvor cez Tvoj internetbanking trvalý príkaz 

(na Tebou zvolenú sumu a dobu) na nasledovné číslo účtu:

IBAN: SK21 0900 0000 0005 2449 9674

VS: 2021

V prípade že Vás náš projekt zaujal, boli by sme radi ak by ste nás dobročinný projekt podporili pravidelne.

Pomôže nám samozrejme aj akýkoľvek jednorazový dar na vyššie uvedený účet..

Je to samozrejme na báze dobrovoľných príspevkov, pretože chceme verejnosti pomáhať nezištne, no však s fungovaním tohto projektu máme značné náklady. Preto ak uznáte za vhodné, podporte našu činnosť menším finančným darom či už jednorázovým alebo na mesačnej báze.

Za každý príspevok vopred ďakujeme !

Vaša MAGAMA !

IBAN: SK21 0900 0000 0005 2449 9674
Variabilný Symbol (VS): 2021

*Ak sa Vaša banka nenachádza v odkazoch vyššie, prejdite prosím manuálne do svojho Internetového Bankovníctva a vykonajte prevod manuálne. Ďakujeme za každú dobrovoľnú podporu pre dobrú vec.

Ďakujeme